Chat Sohbet Odaları

mobil sohbet mobil chat mobil odalari

mobil sohbet mobil chat mobil odalari

App Annie son 10 yılın en iyi uygulamaların neler olduğunu paylaştı. En çok indirilen ve en çok harcatan uygulamaları bu yazımızda sizlerle paylaşıyor olacağız. Fakat öncesinde dilerseniz, uygulamalarda geçirilen zamana ve en çok indirilen uygulama kategorilerine birlikte bir göz atalım.

App Annie’nin raporuna göre, uygulamalarda geçirilen zaman 2016’dan 2018’e %50 oranında arttı. Mobil uygulamalarda dünya genelinde en hızlı büyüyen kategoriler şırasıyla; video oynatma ve video editleme, eğlence, fotoğraf, araçlar ve finans oldu. Bu 5 kategori de 2016’dan bu yana % 110 büyüdü.

Mobil uygulamalarda harcanan zaman, hem cihaz başına harcanan zamandaki büyümeden hem de global uygulama indirme ve kurulumundaki artıştan oldu.

En çok indirilen uygulamalar:

Son 10 yıl içerisinde en çok indirilen uygulamaların bulunduğu yukarıdaki tabloyu incelediğimizde; Facebook’un en üst sırada yer alan uygulama olduğunu görüyoruz. İkinci sırada Messenger, üçüncüsü sırada WhatsApp ve dördüncü sırada Instagram, beşinci sırada ise Snapchat yer alıyor.

En çok harcama yaptıran uygulamalar:

En çok harcama yaptıran uygulamalar arasında başı gündemden düşmeyen Netflix çekiyor. Son 10 yılda en çok harcama yaptıran uygulamaların ikincisi Tinder, üçüncüsü Pandora, dördüncü Tencent Video ve beşincisi Line.

Yukarıda en çok indirilen ve en çok harcatan uygulamaları paylaştık. Peki bu uygulamaları en çok kim kullanıyor? Hemen cevap verelim Z jenerasyonu gençler. Z jenerasyonu yani 16-24 yaş arasındaki gençler, en çok kullanılan uygulamalarla nüfusun geri kalanından %30 daha sık etkileşime giriyor.

Z jenerasyonu mobil uygulamaları sıkça iletişim, sosyalleşme, partner arama, alışveriş, bankacılık vb. eylemler için kullanıyor. Mobil oyunları bu nesil mi oynuyor dersiniz? Cevabımız şaşırtıcı bir şekilde “hayır” . Oyun uygulamalarını en çok 25 yaş ve üstü indiriyor. Hatta her ay daha fazla zaman harcıyor.

Yazımımızı bu uygulamaları kimin geliştirdiğine dikkat çekerek bitirmek istiyoruz. ABD ve Çin arasındaki teknolojik yarış, uygulama geliştirme konusunda da. oldukça yoğun. ABD ve Çin merkezli 300 ana mobil uygulama üreten şirket, global pazardaki hacmin yarısından fazlasını oluşturuyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet Siteleri

Yazılımcılarımız tarafından kullanıcılarına kolay ve kullanışlı bir sohbet arayüzü sunmak için geliştirilmiş olan sohbet uygulamamızı sizde akıllı telefonlarınız üzerinden kullanabilir mobil sohbet odaları üzerinde chat yapabilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden