www.TurkuFM.Net Canlı Sohbet, Chat Sohbet Odaları, Mobil Chat ,Yetişkin sohbet odaları Kadına şiddet ile mücadele, etmek kadınlarımıza Saygılı olmak gerekir

Chat Sohbet Odaları

Kadına şiddet

Kadına şiddet

-Merhaba sevgili okurlarımız, Kadına şiddet Bu günümüz de malum bildiğiniz üzere hiç iç açıcı bir durum da değil bu konuyu ele almak ve  sizlerle paylaşmak istedim ve elim den geldiği kadar bir şeyler karalamaya çalıştım.

-Toplum olarak, Ülke olarak bu şiddet konuların da ne kadar bilinçliyiz bu elbette tartışılacak bir konudur. Toplum olarak bu konu a ne kadar bilinçliyiz ne kadar farkındayız tam olarak bir sonuç veremesek de gözle görülür bir bilinçsizlik hakim olduğunun sizler de farkında olduğunuzu biliyorum.

-Kadına  şiddet, her şeyden önce bir insan hakları ihlalidir. Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadına yönelik mücadele edilmesi gereken ciddi bir halk sağlığı sorunu olarak nitelendirilmektedir. Bunların yanı sıra, kadına yönelik  bir kalkınma sorunu olarak da algılanmakta. Bu şiddetin önüne geçmek için devletimiz hukuki olarak bir çok yaptırımlar uygulasa da  şiddetin derecesini hala düşürememiş olarak görünüyoruz.

Bu önleme, koruma, cezalandırma ve bilinçlendirme  boyutlarıyla etkili bir tavır sergileyen kadına yönelik şiddetle mücadele alanındaki tek uluslararası sözleşme niteliğine uygun mudur veya değil midir tam olarak bilmesem de yürürlükte  olan İstanbul Sözleşmesi’nin öngördüğü politika çerçevesi ile kurumsal yapısı tanıtılmaktadır.

Yazıda, devamlı, kamuoyunda yoğun tartışmalara konu olan Sözleşmenin çeşitli yönleri, tartışma iddialarına yanıtlar şeklinde ele alınmaktadır. Yazı, İstanbul Sözleşmesi’nin, gelinen noktada temel bir insan hakları ihlali ve halk sağlığı sorunu haline gelen, kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik bütüncül bir çerçeve sunduğu, kurumsal olarak oluşturulan izleme sisteminin, ilgili politikaların uygulanmasına yönelik kanıta dayalı bir politika geliştirme fırsatı da sunmakta olduğu, ayrıca ülkelerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine de katkıda bulunduğu vurgulanmaktadır” 

Yukarıda alıntı yaptığım örnek bizim türk toplum ve ahlak olarak ne kadar uygun veya ne kadar uymadığının hepimiz farkındayız, ülkemiz de kadına yönelik o kadar çok vaka var ki hani bu konusu geçen İstanbul sözleşmesi ne kadar hafifletir ve ya ne kadar etkili olur orasını bilmemiz mümkün değil şimdiden. her şey den önce Kadın ANA dır her kadın bir Anne adayımızdır, Kadınlar bir ulusun geleceğini inşa eder, kadınlarımıza saygılı olalım değerini bilelim elimizden geldiği kadar yakın çevremize kadına şiddet çocuğa şiddet konusun da uyaralım bilinçli bir toplum için el ele verelim saygılarımla.

Kadına şiddet

 

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet Sitesi

Kolay ve kullanışlı sohbet arayüzü sayesinde dilediğin yerden, mobil sohbet yap. Ücretsiz olarak mobil uygulamamızdan chat odalarına bağlan ve seviyeli sohbet ederek yeni arkadaşlar edin.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden