www.TurkuFM.Net Canlı Sohbet, Chat Sohbet Odaları, Mobil Chat ,Yetişkin sohbet odaları Güzel sohbet nasıl olur ? Güzel sohbet nasıl olur ?

Chat Sohbet Odaları

Güzel sohbet nasıl olur ?

Güzel sohbet nasıl olur ?

Güzel sohbet nasıl olur ? Merhaba sevgili okurlarımız bu gün ki konu başlığımız bir sohbet nasıl güzel olur elimden geldiği kadar kaleme alıp sizlerle de paylaşmak istedim.

Güzel sohbet denilince aklımıza ilk gelen  iki kişi arasın da diyalog, söyleşi gelir yer mekanı hani o kadarda önemli

değildir, konusu ve kalitesine bakılır. Bu diyalog bir ortam da veya ikili ilişkiler arasında akıcı, anlaşılır olursa daha verimli bir konuşma ortaya çıkar insanlar kendilerini daha iyi ifade etme şansı bulurlar bu da daha iyi anlaşma sağlanmasını daha olumlu konuşmayı ortaya koyar.

Günümüz de bu tip sohbet etmek, iletişim kurmak her alanımız da oldukça faydalı izler bırakır sohbetin konusu akışı kendimizi ifade etme konusunda karşımızda ki kişi ve kişilere daha iyi sunum yapmamız anlamına gelir. Bu davranışımız gerek iş alanımız da olsun, gerek arkadaş ortamın da olsun, veya aile arasın da olsun her nerde gerçekleşiyorsa mutlaka pozitif etki oluşturacaktır insanlar sizlerle konuşurken ağzınızdan çıkacak her cümleyi dikkate alıp sizi dinlemekten taviz vermeyeceklerdir ve olduğunuz ortam da etkin sözü geçen bir kişilik olarak anılacaksınız bu davranış da bizler için her zaman işimize yarayacak bir davranış olarak kalacaktır.

Sohbet ve dikkat

 Sohbette dikkat edilecek hususlardan bir kaçından bahsetmek isterim. Sevgili arkadaşlar sohbet ederken karşımız da ki kişinin bizi dinlemesi, bizi ciddiye alması konuşma esnasın da çok önemli yer tutar aksanınız akıcılığınız ve anlattığınız konu ne ise karşımız da ki kişiyi etkilemek için önemli unsurlardır, bu unsurları diksiyon olarak en güzel ve anlaşılır bir biçim de karşı tarafa lanse edebilirsek insanlar sizinle her zaman konuşmak ister sohbetinizi sever  saygı duyarak sizi dinlemeye devam ederler.

Bahsettiğim gibi bir ortam da sözümüzün geçmesi bizlere itimat olanağı sağlar kişilik olarak kültür olarak sizleri üst seviyelere taşır bulunduğunuz ortamda size bir ağırlık temin eder.  Bir söz vardır  ” insanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa”  malum bilirsiniz bu ata sözünü demem o ki arkadaşlar hayatımız da sohbetin çok önemli bir yeri olduğunu unutmamalıyız elimizden geldiği kadar anlaşılır ve net olmaya gayret göstermeliyiz sohbet ederken.

Sevgiler saygılar olsun…

Güzel sohbet nasıl olur ?


 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet Sitesi

Kolay ve kullanışlı sohbet arayüzü sayesinde dilediğin yerden, mobil sohbet yap. Ücretsiz olarak mobil uygulamamızdan chat odalarına bağlan ve seviyeli sohbet ederek yeni arkadaşlar edin.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden