Chat Sohbet Odaları

Erkekler cinsel ilişkiyi her zaman ister ve buna her zaman hazırdır.

Erkekler cinsel ilişkiyi her zaman ister ve buna her zaman hazırdır.

En yaygın mitlerden bir tanesidir. Bu düşünce erkeği büyük bir performans kaygısı içerisine sokabilir ve sertleşmeyle ilgili problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Örneğin ilk gece birçok erkek erken boşalma sorununu yaşar ve bunun ardından bunun doğal olabileceği düşüncesi yerine ümitsizliğe ve kaygıya kapıldıklarında, bunu tam olarak erkek olamamak düşüncesine bağladıklarında bu sürekli bir başarısızlık ve yetersizlik duygusuna neden olabilir. Bu da erken boşalma, iktidarsızlık gibi cinsel işlev bozukluklarını tetikleyen ve deavm ettiren unsurlara dönüşebilir. Ayrıca evlilik yaşantısında da eşler arasında uyumsuzluğa yol açıp yoğun bir stres unsuru olarak evlilik yaşantısının temellerini sarsabilir

2. Cinsellikte erkek yöneticidir, her şeyi bilir. Cinsel eylemi erkek başlatmalıdır.

Bu mit toplumsal anlamda kadın ve erkek olmanın ne demek olduğu ile ve toplumsal cinsiyet anlayışı ile doğrudan ilgilidir. Toplumumuz için düşünecek olursak kadının edilgen olması gerektiği anlayışını vurgulayarak bu edilgen rolün de devamına yol açar. Ayrıca çiftlerin cinsellik manasında kendilerini geliştirmelerinin önünü tıkar. Bunlara ek olarak bu cinsel mite göre cinsellik eyleminin başlamasına önayak olan kadın hafif, ahlaksız bir kadındır. Oysa yapılan araştırmalar kadının başlattığı cinsel eylemlerin her iki cins için de daha doyurucu olduğunu ortaya koymaktadır.

3. Erkekliğin, cinsel performansın ve cinsel gücün göstergesi sık sık cinsel ilişkide bulunmaktır.

Her iki cins için de düşünüldüğünde çiftler arasındaki cinsel istek düzeyleri farklı olabilir. Bu durum cinselliği bir keyif olmaktan çıkarıp bir mecburiyete dönüştürebilir ve evlilik açısından ciddi problemlerle karşı karşıya kalınabilir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet Siteleri

Yazılımcılarımız tarafından kullanıcılarına kolay ve kullanışlı bir sohbet arayüzü sunmak için geliştirilmiş olan sohbet uygulamamızı sizde akıllı telefonlarınız üzerinden kullanabilir mobil sohbet odaları üzerinde chat yapabilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden