Chat Sohbet Odaları

Cinsellik penisin vajinaya girmesinden ibarettir

Cinsellik penisin vajinaya girmesinden ibarettir.

Bu mit cinselliğin yalnızca üremek ve çoğalmakla ilgili olduğu anlayışıyla doğrudan ilgilidir. Oysa ki cinsellik dokunabilme, dokunmaya odaklanabilme, haz alıp haz verme gibi birçok unsuru içinde barındıran bir eylemdir. Bu anlayışla yaşanılan bir cinsellik özellikle kadınlarda uyarılma bozukluklarına ve orgazm olamama sorunlarına da zemin hazırlayabilir.

5. Sevişme sırasında konuşulmaz.

Çiftlerin konuşması, sevişirken birbirlerine özel hissettirecek sözler söylemeleri çok önemlidir. Hayatın her alanında olduğu gibi cinsellikte de olumlu iletişim eyleme renk katar.

6. Kadınlar cinsel ilişkiden çok zevk alırlar.

Cinsel ilişkiden zevk alma duruma, ortama, partnerlerin ilişkisine… gibi birçok faktörden etkilenir ve her kadın da erkek de cinsel eylemden çok zevk alabilir. Kadınların böyle bir zorunluluk hissetmesi yaşayacakları hazzı azaltıp sorun yaşama potansiyelini arttırabilir.

7. Cinsellik hakkında keşfedilecek yeni şeyler yoktur. Cinsellik içgüdüseldir, öğrenilmez.

İçgüdüsel ve biyolojik temelli olmakla birlikte cinsel tutum ve davranışlarla ilgili birçok şey öğrenme yolu ile gerçekleşir. Ve cinsellik bu manada bakıldığında insanların kendilerini geliştirip değiştirmelerine en açık alanlardan biridir. Cinsellik belki de biz insanların çok bildiklerini düşündükleri ancak birçok eksik ve yanlış bilgiye sahip olduğumuz bir alandır. Bu yüzden doğru kaynaklarla, kitaplarla, cinsel terapistler kanalıyla… bilgiye ulaşmak mühimdir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet Siteleri

Yazılımcılarımız tarafından kullanıcılarına kolay ve kullanışlı bir sohbet arayüzü sunmak için geliştirilmiş olan sohbet uygulamamızı sizde akıllı telefonlarınız üzerinden kullanabilir mobil sohbet odaları üzerinde chat yapabilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden