Chat Sohbet Odaları

Cinselliğin temel amacı orgazm olmaktır, orgazm bitince cinsellik de biter

Cinselliğin temel amacı orgazm olmaktır, orgazm bitince cinsellik de biter.

Belki de en çok can yakan mitlerden biri de bu mittir. Cinselliğin amacı keyif almaktır, zevk almaktır. Sürece değil sonuca odaklanan bir cinsellik anlayışı keyif almaktan çok görev gibi görmeye iter çiftleri.

Dokunma, okşama, öpüşme vb. tüm fiziksel yakınlaşmalar cinsel birleşme ile sonuçlanmalıdır.

Cinselliğin penis vajina birlikteliğinden ibaret olmadığını yukarıda açıklamıştık. Dokunma, okşama, öpüşme gibi eylemler de cinselliğin çok önemli parçalarıdır ve her dokunuş, her öpüşme cinsel birliktelikle sonuçlanmak durumunda değildir. Hatta ki bu tür cinsel birleşmeyle noktalanmayan dokunuşlar çiftlerin birbirine olan arzu ve isteklerini daha da arttırmaktadır. Şöyle bir slogan bu durum için iyi bir örnek olabilir: “Yedi kere dokun bir kere seviş!”

Mastürbasyon kirli ve zararlıdır.

Bilinen en eski ve yaygın mitlerden biridir. Kişide pişmanlık ve suçluluk duygularına yol açar. Ayrıca birçok bedensel ve ruhsal sorunlara yol açtığı düşüncesinden temelini alır. Bunun yanında toplumdan ve ebeveynlerden edinilen anlayış da bu mitin oluşmasında etkilidir. Mastürbasyon bedensel ya da ruhsal bir soruna yol açmaz, zararlı değildir, alışkanlık yapmaz. Cinselliğin doğal bir parçasıdır. Evli olan çiftlerin ya da yaşı ilerleyen insanların da yapması doğaldır, bu bir tercih meselesidir.

Erkeğin penisinin boyu çok önemlidir.

İlkel çağlardan beri insanoğlunun yaşantısında yerini alan bir mittir. Zira o çağlardan biri erkek için gücün ve iktidarın simgesi sertleşmiş büyük bir penistir. Pornografik yayınlarda da sıkça işlenen bu mit birçok erkekte yetersizlik duygularını tetiklemekte ve onları endişelendirmektedir. Bunun yanında kadının zevk alabilmesinin sadece büyük bir penis ile mümkün olacağı önyargısına neden olamaktadır. Oysa ki çok büyük penis çoğu kez kadınlara acı verir. Bir erkeğin penisinin küçük olması asla yetersiz olduğu anlamına gelmez. Yapılan araştırmalar ortaya koymuştur kadınların en çok zevk aldıkları nokta vajinanın 1/3 lük kısmıdır (3 santim). Bunun yanında penis sertleşmemiş haldeyken de zevk alınıp verilebilir ve boyuttan çok önemli olan bir şey de cinsel bilgi ve birikimdir.

Sonuç olarak bu saydıklarımızın yanına konulabilecek birçok cinsel mit bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmını burada açıklamaya çalıştık. Unutulmamalıdır ki bunlar yaşantılar sonucu ortaya çıkmışlardır ve yüklediğimiz anlamla doğrudan ilgilidir. Bu tür doğru bilinen yanlışlardan arınmak için çok küçük yaşlardan itibaren cinsel eğitim son derece önemlidir. Ve son olarak benim çok sevdiğim şu cinsellik tanımını akıldan çıkarmamak gerekir:

“Cinsellik, rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır.” (Dr. Cem KEÇE)

Kaynak: Cinselliğin Dayanılmaz Ağırlığı, Dr. Cem KEÇE

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet Siteleri

Yazılımcılarımız tarafından kullanıcılarına kolay ve kullanışlı bir sohbet arayüzü sunmak için geliştirilmiş olan sohbet uygulamamızı sizde akıllı telefonlarınız üzerinden kullanabilir mobil sohbet odaları üzerinde chat yapabilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden